Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)

МАСИТ Игри

НАСТАНОТ Е ОДЛОЖЕН

Заради неможност настанот да се организира во првично предвидениот термин истиот се одложува за засега недефиниран термин.

Се извинуваме за одложувањето.

 

ПРВИ ПО РЕД МАСИТ ИГРИ

За прв пат оваа година МАСИТ, во соработка со Exploring Macedonia, за своите членови и останати компании, нивните соработници и партнери, организира "networking" настан „МАСИТ Игри“!
Игрите нудат вмрежување, забава, зголемување на натпреварувачкиот дух и можност да се тргнете од градските гужви и да уживате во Мавровските убавини.

Настанот ќе се одржи во периодот од 11 – 13 септември во Маврово и ќе содржи:

  • Два дена натпревари:
    мал фудбал, кошарка, одбојка, табла, пикадо, пинг - понг, Counter Strike, Fifa 2015, Crash и за сите останати аеробик/зумба и планинарење
  • Две вечерни забави
  • Денски забави за време на игрите
  • Многу изненадувања и награди

 

Не ја пропуштајте оваа шанса да ги пријавите вашите тимови во „МАСИТ Игрите“, каде игрите, забавата, нетворкингот со вашите колеги, соработници, партнери и идни клиенти ќе ги најдете на едно место. Дојдете да се дружиме и забавуваме.

Котизацијата по учесник изнесува 1200 денари + 18% ДДВ.
Минимум тројца пријавени по компанија.


Сместување:
Хотели Бистра, Спорт, Лодге:
31 евро за 11.09.2015 (петок) - вклучено вечера, ноќевање и појадок
40 евра за 12.09.2015 (сабота) - вклучено ноќевање со ручек, вечера, појадок и ручек во недела
Цените се по лице во двокреветни/трокреветни соби. Резервација се врши на Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите i na (+389 42) 489027, 489309


Станете попрепознатливи и бидете спонзор на Игрите!

-          Поставување на банер (на терените, за време на електронските игри, паркинг) и флаери - 300 евра +18% ДДВ

-          Брендирање со лого на натпреварувачките маици - 500 евра + 18% ДДВ

-          Брендирани кеси за учесниците и трофеи за победниците - 700 евра + 18% ДДВ

-          Премиум „ЗУМБА“ пакет - 1000 евра + 18% ДДВ

-          Брендирање на "warm - up" девојки за секој натпревар и дневна журка - 1000 евра + 18% ДДВ

-          Брендирање на забава - 2000 евра + 18% ДДВ

За повеќе информации контактирајте не и погледнете:

 

Анита Никова

075 280 505

Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Билјана Прличкова

075 280 506

Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Дона Алампиоска

075 280 507

Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

Елена Петрушевска

075 240 988

Оваа е-пошта е заштитена од spambots, треба да вклучите JavaScript за да ја видите

ПАТРОН ЧЛЕН

logo_1

 

Поддржувачи

Vip-MASIT-200x135px

neotel

 

Контакт информации

Стопанска комора за информатички
и комуникациски технологии
ул. „Коста Веселинов“ бр. 6, влез 1, спрат 1
1000 Скопје, Македонија
тел. 389 75 280 507; 389 78 296 487
е-маил: contact@masit.org.mk

Поврзување

color-facebook-48  color-linkedin-48  color-instagram-48  color-youtube-48  color-twitter-48