Новости и настани

   Display #  
# Article Title Date Hits
1 Форум на тема Деловна клима за ИКТ индустрија - Како да се стимулира растот на работната сила во ИКТ? Tuesday, 17 September 2019 28
2 Работна средба на МАСИТ со министерката Апостолска Monday, 16 September 2019 19
3 Форум на тема „Бизнис клима за ИКТ индустријата – Како да се стимулира растот на работната сила во ИКТ?” - Скопје Tuesday, 10 September 2019 131
4 Форум на тема „Бизнис клима за ИКТ индустријата – Како да се стимулира растот на работната сила во ИКТ?” - Битола Tuesday, 10 September 2019 66
5 Акцелераторот УКИМ го отвори повикот за втората Акцелераторска програма есен 2019 Thursday, 05 September 2019 58
6 МАСИТ заедно со КБ Прво пензиско друштво организира информативна средба Monday, 02 September 2019 74
7 MASIT held a working meeting with the President of North Macedonia, Stevo Pendarovski Tuesday, 20 August 2019 91
8 МЛАДИХАБ – Дигитална младина Tuesday, 13 August 2019 76
9 Интервју со Александар Убавков, член на УО на МАСИТ и Регионален Менаџер на МУСАЛА Софт Wednesday, 07 August 2019 90
10 12th NEWSLETTER OF 3B ICT Tuesday, 06 August 2019 74
11 ОБЈАВА ЗА ОГЛАС ЗА ПРАКТИКАНТ Monday, 05 August 2019 118
12 DATA AS AN ASSET - МАСИТ Conferencе Thursday, 25 July 2019 234
13 MASIT nominations for Global ICT Excellence Awards organized by WITSA Monday, 08 July 2019 366
14 Одржан настан: Законските прописи како можност и предизвик за формирање стартап компанија Thursday, 04 July 2019 190
15 Прирачник за извоз на софтвер и ИКТ услуги Monday, 01 July 2019 331
16 Презентација на финалните проекти во рамки на Проектот за преквалификација на ИКТ кадри Monday, 01 July 2019 44
17 11th Newsletter of 3B ICT Network Tuesday, 25 June 2019 248
18 Законски прописи како можност и предизвик за формирање на старт ап компанија Monday, 24 June 2019 274
19 Fourth B2B event within GIVE project – Belgrade, Serbia Monday, 24 June 2019 204
20 Прв Балкански Самит за проект лидерство Thursday, 20 June 2019 248
21 GIVE Б2Б настан на тема: „Дигитална иднина на автомобилската индустрија“ Wednesday, 05 June 2019 323
22 Повик за доставување на понуди за Истражување за потребите од општокорисна работа во заедниците во земјата Wednesday, 05 June 2019 373
23 Повик за доставување на понуди за Истражување за потребите на дигиталните вештини Wednesday, 05 June 2019 460
24 МАСИТ објавува оглас за практикант Thursday, 30 May 2019 368
25 Authentic interpretation of Article 14 of the Value Added Tax Act will provide a positive impulse for further investments in the ICT industry Thursday, 23 May 2019 838
26 9th Newsletter of 3B ICT Network Thursday, 23 May 2019 269
27 Одржана Конференција PANTHEON 2019 Wednesday, 15 May 2019 279
28 Оглас за изработка на бизнис план Wednesday, 15 May 2019 263
29 Продолжен е рокот за аплицирање на МАСИТ ИКТ награди Monday, 13 May 2019 663
30 МАСИТ и Даталаб се партнери во организација на PANTHEON Kонференцијата на тема: Дигитализација 2019 Tuesday, 23 April 2019 425

Page 1 of 8

Start
Prev
1

Contact Information

ICT Chamber of Commerce - MASIT
St. "Kosta Veselinov“ no.6, entrance 1, floor 1
1000 Skopje, RN Macedonia
tel. 389 75 280 507; 389 78 296 487
e-mail: contact@masit.org.mk

Networking

 color-facebook-48  color-linkedin-48  color-instagram-48  color-youtube-48  color-twitter-48

Events

kon_masit_19