Македонски (Macedonian)English (United Kingdom)

Новости и настани

Филтер по Наслови      Прикажи #  
# Наслов на артиклот Датум
1 Настан - Поттикнување и задржување на вработените Петок, 17 Јануари 2020
2 Повик за дигитална трансформација и експертска помош Понеделник, 13 Јануари 2020
3 МАСИТ И ДРЖАВНИОТ СТУДЕНТСКИ ДОМ ,,СКОПЈЕ’’ ЌЕ СОРАБОТУВААТ СО ЦЕЛ ПОДОБРУВАЊЕ НА УСЛОВИТЕ НА СТУДЕНТИТЕ Петок, 06 Декември 2019
4 МАСИТ одржа средба со Н.Е. Амбасадорката на САД , Кејт Мари Брнз Четврток, 05 Декември 2019
5 Предновогодишна забава на МАСИТ - 2020 Вторник, 03 Декември 2019
6 “GIVE” Going International conference Понеделник, 02 Декември 2019
7 Повик за учество во програмата за општокорисна работа и обуки за дигитални вештини во рамки на проектот „МладиХАБ – Дигитална младина“ Вторник, 19 Ноември 2019
8 The sixth B2B event “Shaping together a smarter and greener future” within Green ICT Development – GIVE was held in Cluj-Napoca on 30th - 31st October Понеделник, 11 Ноември 2019
9 “GIVE” Going International, 28.11.2019, Скопје Понеделник, 11 Ноември 2019
10 Се одржа 6-от Б2Б настан на проектот “Green ICT Development” Понеделник, 04 Ноември 2019
11 DATA AS AN ASSET - 16тата годишна конференција на МАСИТ Петок, 01 Ноември 2019
12 Свечено отворање на центарот “МЛАДИХАБ – Дигитална младина” во Претседателската канцеларија на Република Северна Македонија Четврток, 10 Октомври 2019
13 Најава на шестиот Б2Б настан во рамки на проектот GIVE, во Клуж, Романија Четврток, 10 Октомври 2019
14 The fifth B2B event “The Future Today” within Green ICT Development – GIVE was held in Sofia on 26th -27th September Четврток, 10 Октомври 2019
15 Свечено отворање на центарот “МЛАДИХАБ – Дигитална младина” во Претседателската канцеларија на Република Северна Македонија Понеделник, 07 Октомври 2019
16 Се одржа петтиот Б2Б настан на тема: „Иднината денес“ во рамки на проектот GIVE Понеделник, 30 Септември 2019
17 Форум: Бизнис клима за ИКТ индустрија - Како да се стимулира растот на работната сила во ИКТ? Петок, 20 Септември 2019
18 Форум на тема Бизнис клима за ИКТ индустрија - Како да се стимулира растот на работната сила во ИКТ? Вторник, 17 Септември 2019
19 Работна средба на МАСИТ со министерката Апостолска Понеделник, 16 Септември 2019
20 Форум на тема „Бизнис клима за ИКТ индустријата – Како да се стимулира растот на работната сила во ИКТ?” - Скопје Вторник, 10 Септември 2019
21 Форум на тема „Бизнис клима за ИКТ индустријата – Како да се стимулира растот на работната сила во ИКТ?” - Битола Вторник, 10 Септември 2019
22 Акцелераторот УКИМ го отвори повикот за втората Акцелераторска програма есен 2019 Четврток, 05 Септември 2019
23 МАСИТ заедно со КБ Прво пензиско друштво организира информативна средба Понеделник, 02 Септември 2019
24 ИКТ Комората МАСИТ оствари работна средба со претседателот Пендаровски Вторник, 20 Август 2019
25 МЛАДИХАБ – Дигитална младина Вторник, 13 Август 2019
26 Интервју со Александар Убавков, член на УО на МАСИТ и Регионален Менаџер на МУСАЛА Софт Среда, 07 Август 2019
27 12th NEWSLETTER OF 3B ICT Вторник, 06 Август 2019
28 ОБЈАВА ЗА ОГЛАС ЗА ПРАКТИКАНТ Понеделник, 05 Август 2019
29 МАСИТ конференција - DATA AS AN ASSET Четврток, 25 Јули 2019
30 Номинации на МАСИТ за глобални ИКТ награди за извонредност, организирани од WITSA Понеделник, 08 Јули 2019
31 Одржан настан: Законските прописи како можност и предизвик за формирање стартап компанија Четврток, 04 Јули 2019
32 Прирачник за извоз на софтвер и ИКТ услуги Понеделник, 01 Јули 2019
33 Презентација на финалните проекти во рамки на Проектот за преквалификација на ИКТ кадри Понеделник, 01 Јули 2019
34 11th Newsletter of 3B ICT Network Вторник, 25 Јуни 2019
35 Законски прописи како можност и предизвик за формирање на старт ап компанија Понеделник, 24 Јуни 2019
36 Одржан четврт Б2Б настан во рамките на GIVE проектот во Белград, Србија Понеделник, 24 Јуни 2019
37 Прв Балкански Самит за проект лидерство Четврток, 20 Јуни 2019
38 GIVE Б2Б настан на тема: „Дигитална иднина на автомобилската индустрија“ Среда, 05 Јуни 2019
39 Повик за доставување на понуди за Истражување за потребите од општокорисна работа во заедниците во земјата Среда, 05 Јуни 2019
40 Повик за доставување на понуди за Истражување за потребите на дигиталните вештини Среда, 05 Јуни 2019
41 МАСИТ објавува оглас за практикант Четврток, 30 Мај 2019
42 Автентичното толкување на член 14 од Законот за данок на додадена вредност ќе даде позитивен импулс за натамошни инвестиции во ИКТ индустријата Четврток, 23 Мај 2019
43 9th Newsletter of 3B ICT Network Четврток, 23 Мај 2019
44 Одржана Конференција PANTHEON 2019 Среда, 15 Мај 2019
45 Оглас за изработка на бизнис план Среда, 15 Мај 2019
46 Продолжен е рокот за аплицирање на МАСИТ ИКТ награди Понеделник, 13 Мај 2019
47 МАСИТ и Даталаб се партнери во организација на PANTHEON Kонференцијата на тема: Дигитализација 2019 Вторник, 23 Април 2019
48 Трет “B2B” настан во рамките на GIVE проектот – Рига, Латвија Вторник, 23 Април 2019
49 Барањата на компаниите за измени на Законот за финансиска поддршка Вторник, 16 Април 2019
50 World ICT forum 2019, Најроби, Кенија Петок, 12 Април 2019
51 8 th NEWSLETTER OF 3B ICT Четврток, 11 Април 2019
52 Работилница на тема: „Трансферни цени" Петок, 05 Април 2019
53 Годишен извештај на МАСИТ 2018/19 Вторник, 02 Април 2019
54 Одржано 13-то Годишно Изборно Собрание на МАСИТ Петок, 29 Март 2019
55 МАСИТ и Стопанска комора на Северозападна Македонија потпишаа Меморандум за соработка Четврток, 21 Март 2019
56 Најавен е третиот “B2B“ настанот во Рига, Латвија на тема "Дигитализација во производните процеси" Понеделник, 18 Март 2019
57 Одржан настан - „Заштита на личните податоци” во Скопје Понеделник, 11 Март 2019
58 Одржан настан „Заштита на личните податоци” во Битола Понеделник, 11 Март 2019
59 Стартуваше тримесечната програма на МАСИТ за преквалификација на кадар Среда, 06 Март 2019
60 Оцена на бизнис средината во Северна Македонија - 2018 година Вторник, 05 Март 2019
61 7TH NEWSLETTER OF 3B ICT Петок, 01 Март 2019
62 Информативен настан на тема „Заштитата на лични податоци” Среда, 27 Февруари 2019
63 Вториот Б2Б настан во рамките на GIVE проектот беше одржан во Тирана, Албанија Среда, 27 Февруари 2019
64 Истражување: Oцена на бизнис средината во Македонија во 2018 Среда, 13 Февруари 2019
65 Работилница на тема - „Дигитална трансформација – како понатаму“ Петок, 25 Јануари 2019
66 7TH SOUTH-EAST EUROPEAN (SEE) EXHIBITION & CONFERENCE ‘SMART CITIES’ Вторник, 22 Јануари 2019
67 ВТОР ЦИКЛУС НА ПРОЕКТОТ ЗА ПРЕКВАЛИФИКАЦИЈА НА КАДРИ FRONT - END WEB DEVELOPER, СО АКЦЕНТ НА “REACT” ТЕХНОЛОГИЈА Среда, 16 Јануари 2019
68 5th Newsletter of 3B ICT Network Четврток, 03 Јануари 2019
69 Стопанските комори ќе добијат писмени известувања од економските ресори за нивните клучни барања Четврток, 27 Декември 2018
70 МАСИТ и Асоцијацијата за е-трговија на Македонија потпишаа меморандум за соработка Четврток, 20 Декември 2018
71 Одржан првиот Б2Б настан во рамки на Green ICT Development (GIVE) проектот Понеделник, 17 Декември 2018
72 ИКТ заедницата во Македонија уште еднаш докажа дека е една од најпрогресивните и најхуманите гранки Понеделник, 17 Декември 2018
73 Објавен повик за работилници Четврток, 13 Декември 2018
74 МАСИТ НОВОГОДИШНА ЗАБАВА Вторник, 27 Ноември 2018
75 Одржан настан: Како до посреќни вработени во ИТ компаниите? Четврток, 22 Ноември 2018
76 Како до посреќни вработени во ИТ компаниите? Среда, 07 Ноември 2018
77 Став на МАСИТ во однос на воведувањето на прогресивниот данок и целокупната даночна реформа Среда, 07 Ноември 2018
78 Одржан е третиот состанок на Фокус групата во рамки на Проектот GIVE Четврток, 01 Ноември 2018
79 Оглас за ангажман на маркетинг агенција Среда, 24 Октомври 2018
80 МАСИТ го одбележа Светскиот ден на храната Вторник, 16 Октомври 2018
81 Б2Б настан во рамки на проектот Green ICT Development Понеделник, 15 Октомври 2018
82 Oбука и сертификација за Professional Scrum Master Понеделник, 08 Октомври 2018
83 Оглас за ангажман на новинар за biznisregulativa.mk Петок, 05 Октомври 2018
84 Одржана Конференција - „Дигитална трансформација во Македонија - предизвик или реалност“ Вторник, 02 Октомври 2018
85 Одржан Форум - „Како да се подобри бизнис опкружувањето во Македонија - општествени и економски промени“ Вторник, 02 Октомври 2018
86 Oбука и сертификација за Microsoft Azure Понеделник, 01 Октомври 2018
87 Одржан е вториот состанок на Фокус групата во рамки на Проектот GIVE Четврток, 20 Септември 2018
88 Центарот за бизнис и иновација е новата членка на МАСИТ Вторник, 11 Септември 2018
89 Balkan and Black Sea ICT Cluster Network Newsletter, July 2018 Среда, 29 Август 2018
90 Став за воведување на прогресивен данок на лични примања Четврток, 23 Август 2018
91 Вебинар за Дигитален маркетинг Понеделник, 13 Август 2018
92 SEE-IT SUMMIT 2018 Четврток, 26 Јули 2018
93 Одржан работен состанок на тема: Развој и унапредување на работната сила Петок, 13 Јули 2018
94 Одржан е вториот состанок во рамки на Проектот Green Ict deVElopment (GIVE) Понеделник, 02 Јули 2018
95 SAVE THE DATE: Forum & Konferencija na MASIT Петок, 29 Јуни 2018
96 Презентација на нов агрегатен портал за бизнис регулатива Вторник, 12 Јуни 2018
97 Technology Forum 2018 Понеделник, 21 Мај 2018
98 Потпишан меморандум за соработка Четврток, 10 Мај 2018
99 Tренинг на тема: Регулатива за заштита на лични податоци Среда, 09 Мај 2018
100 ОДРЖАН ИНФОРМАТИВЕН НАСТАН Четврток, 12 Април 2018
101 South East European Software Testing Conference (SEETEST 2018) Среда, 11 Април 2018
102 Одржано Годишно Собрание на МАСИТ Понеделник, 02 Април 2018
103 Повик за учество во истражување во рамки на GIVE проект – прибирање на податоци за меѓународна соработка и интернационализација Петок, 23 Март 2018
104 Оглас за ангажман на маркетинг агенција Петок, 23 Март 2018
105 Продолжување на оглас за потенцијални корисници на „Ваучер шема“ Петок, 16 Март 2018
106 ANGA COM 2018 Понеделник, 12 Март 2018
107 Одржана инфо сесија на тема: “Законски прописи од областа на животната средина“ Понеделник, 12 Март 2018
108 IT Hub Connect 2018 Понеделник, 05 Март 2018
109 ОДРЖАН ИНФОРМАТИВЕН НАСТАН НА ТЕМА „ЈАВНИ НАБАВКИ“, ВО РАМКИ НА ПРОЕКТОТ НА УСАИД - „ПАРТНЕРСТВО ЗА ПОДОБРА БИЗНИС Петок, 16 Февруари 2018
110 Интервјуа со вработени во компанијата АССЕКО СЕЕ во рамки на Проектот за преквалификација на ИКТ кадри Вторник, 13 Февруари 2018
111 Интервјуа со вработени во компанијата Унет во рамки на Проектот за преквалификација на ИКТ кадри Вторник, 13 Февруари 2018
112 ПОКАНА за учество на две дводневни обуки Понеделник, 12 Февруари 2018
113 Одржан информативен настан на тема „Работни односи“ во Битола, во рамки на Проектот на УСАИД - „Партнерство за подобра бизнис регулатива“ Четврток, 01 Февруари 2018
114 Одржан е првиот работен состанок на Balkan and Black Sea ICT Clusters Network за 2018 година Понеделник, 29 Јануари 2018
115 Одржан е првиот Kick-off meeting во рамки на проектот Green ICT Development - GIVE Понеделник, 29 Јануари 2018
116 Проектот на УСАИД - „Партнерство за подобра бизнис регулатива“ повторно започнува со серија информативни настани Четврток, 18 Јануари 2018
117 Потпишување на меморандум за соработка помеѓу четирите комори Петок, 12 Јануари 2018
118 Ден за добрина - хумана акција на членките и пријателите на МАСИТ Петок, 22 Декември 2017
119 ОГЛАС за ангажман на правно лице Вторник, 19 Декември 2017
120 ПРОЕКТ НА УСАИД „ПАРТНЕРСТВО ЗА ПОДОБРА БИЗНИС РЕГУЛАТИВА“ Понеделник, 18 Декември 2017
121 МАСИТ Новогодишна забава 2018 Четврток, 30 Ноември 2017
122 Настан за размена на искуства на тема: HR услуги Среда, 29 Ноември 2017
123 Оглас за консултантска куќа за изработка на работна верзија на Предлог Закон за практикантска работа Понеделник, 20 Ноември 2017
124 МАСИТ награди за иновативни ИКТ решенија 2018 Среда, 15 Ноември 2017
125 Претседателот на УО на МАСИТ, во интервју за Иновативност Понеделник, 06 Ноември 2017
126 Проект за преквалификација на ИКТ кадри Вторник, 31 Октомври 2017
127 Потпишан Меморандум Вторник, 31 Октомври 2017
128 Презентација на работен план 2018 Петок, 27 Октомври 2017
129 Одржана Конференција на МАСИТ ИКТ Денови Среда, 04 Октомври 2017
130 Одржан ФОРУМ на МАСИТ ИКТ Денови Вторник, 03 Октомври 2017
131 Средба со вицепремиерот д-р Кочо Анѓушев Петок, 22 Септември 2017
132 МАСИТ ИКТ ДЕНОВИ - КОНФЕРЕНЦИЈА Вторник, 19 Септември 2017
133 МАСИТ ИКТ ДЕНОВИ - ФОРУМ Вторник, 19 Септември 2017
134 Форум на градоначалници во Подгорица Недела, 17 Септември 2017
135 АКЦИЈА ЗА ДАРУВАЊЕ НА КРВ И ХРАНА Петок, 01 Септември 2017
136 Green Ict deVElopment (GIVE) Понеделник, 21 Август 2017
137 МАСИТ е-информатор Петок, 04 Август 2017
138 МАСИТ во медиумите Четврток, 20 Јули 2017
139 Telco Trends 2017 Вторник, 18 Јули 2017
140 Конференција: .NET Developer Days Среда, 12 Јули 2017
141 Конференција: Можности и предизвици за рециклирање на текстилниот отпад Петок, 30 Јуни 2017
142 МАСИТ ИКТ ДЕНОВИ 2017 Среда, 14 Јуни 2017
143 Доделени МАСИТ награди за иновативни ИКТ решенија 2017 Среда, 14 Јуни 2017
144 Конференција на проектот на УСАИД - Партнерство за подобра бизнис реулатива Четврток, 01 Јуни 2017
145 Трета МК конференција: Понеделник, 22 Мај 2017
146 Национален MOS натпревар Понеделник, 22 Мај 2017
147 TELCO TRENDS 2017 Понеделник, 22 Мај 2017
148 SEETEST 2017 Понеделник, 22 Мај 2017
149 Тренинг „Selling IT services and products“ Понеделник, 08 Мај 2017
150 МАСИТ награди за иновативни ИКТ решенија Среда, 03 Мај 2017
151 Можност за едномесечен престој во Чикаго Петок, 28 Април 2017
152 Барање за прибирање на понуди за изработка на агрегатна веб платформа Вторник, 25 Април 2017
153 Central and Eastern European QA Outsourcing Review 2016-17 Вторник, 18 Април 2017
154 Проект за преквалификација на кадар Понеделник, 03 Април 2017
155 ПРОЕКТОТ НА УСАИД „ПАРТНЕРСТВО ЗА ПОДОБРА БИЗНИС РЕГУЛАТИВА ВО МАКЕДОНИЈА“ ЗАПОЧНУВА СЕРИЈА ИНФОРМАТИВНИ НАСТАНИ Понеделник, 20 Март 2017
156 Социјална инклузија преку технологија Среда, 01 Март 2017
157 Годишно Собрание на МАСИТ Среда, 01 Март 2017
158 Оглас за слободно работно место Четврток, 23 Февруари 2017
159 13th SEE Telecoms Forum 2017 Понеделник, 20 Февруари 2017
160 Работилница: Новите ЕУ директиви за безбедност на ИТ системи Четврток, 16 Февруари 2017
161 Програма за поддршка на ИКТ извоз Вторник, 14 Февруари 2017
162 Официјално претставување на проектот на УСАИД – Партнерство за подобра бизнис регулатива Петок, 23 Декември 2016
163 КОНФЕРЕНЦИЈА „ИКТ ВО АГРОБИЗНИС“ Среда, 16 Ноември 2016
164 МАКЕДОНСКИ ИКТ КОМПАНИИ ДОБИТНИЧКИ НА СВЕТСКИОТ ИЗБОР НА ИКТ НАГРАДИ ЗА ИЗВОНРЕДНОСТ Четврток, 13 Октомври 2016
165 Конференција ИКТ во Агробизнис Среда, 10 Август 2016
166 TELCO TRENDS 2016 Четврток, 28 Јули 2016
167 МАСИТ на Самитот на Западно Балканските земји во Париз Среда, 06 Јули 2016
168 Интервју со г-ѓа Антова Пешева, заменик-претседателка на Управниот одбор на МАСИТ Четврток, 09 Јуни 2016
169 ”CEE QA OUTSOURCING REVIEW 2015-16” Четврток, 09 Јуни 2016
170 Kонференција “Let ME help you” Понеделник, 06 Јуни 2016
171 Одржани МАСИТ ИКТ Награди Четврток, 02 Јуни 2016
172 Работилница за правни и даночни прашања во ИТ секторот Четврток, 19 Мај 2016
173 Тренинг за човечки ресурси Понеделник, 09 Мај 2016
174 НАЦИОНАЛНИ СТАНДАРДИ ВО ИКТ и ЕЛЕКТРОНСКИ КОМУНИКАЦИИ – бенефити, придобивки и практични примери Среда, 04 Мај 2016
175 МАСИТ во медиумите Четврток, 21 Април 2016
176 Избрани нов Претседател и Заменик Претседателка на Управниот Одбор на МАСИТ Вторник, 19 Април 2016
177 Тематска презентација на тема - Национални стандарди за ИКТ и електронски комуникации Петок, 15 Април 2016
178 Работилница за јавни набавки Петок, 08 Април 2016
179 Се одржа Десеттото Годишно Собрание на МАСИТ Понеделник, 04 Април 2016
180 CEEOA STARTS ‘CEE QA OUTSOURCING REVIEW 2015-16’ Среда, 30 Март 2016
181 Десетто Годишно Собрание на МАСИТ Петок, 18 Март 2016
182 Scrum.org Product Owner training and certification Понеделник, 22 Февруари 2016
183 3rd ITO&BPO Germany Forum In Berlin Четврток, 18 Февруари 2016
184 12th Telecoms Forum 2016, 17 March , Belgrade Четврток, 18 Февруари 2016
185 Одржана конференција на тема „ИКТ во агробизнис” Среда, 02 Декември 2015
186 Универзитетот "Гоце Делчев" од Штип - Прв придружен член на МАСИТ Понеделник, 05 Октомври 2015
187 Обука за основно администрирање на Sharepoint Вторник, 29 Септември 2015
188 5 стипендии за тренинг курсеви во Индија Четврток, 17 Септември 2015
189 Усвоена Националната краткорочна ИКТ стратегија Четврток, 03 Септември 2015
190 Конференција ИКТ во Агробизнис 25-26.11.2015, Скопје Четврток, 20 Август 2015
191 Нов предизвик: Smart Urban Farming Challenge Понеделник, 17 Август 2015
192 Втор термин: EXIN Agile Scrum Master сертификација Среда, 29 Јули 2015
193 Јавна расправа за Краткорочна ИКТ стратегија 2016-2017 Среда, 15 Јули 2015
194 МАСИТ во медиумите Среда, 08 Јули 2015
195 МАСИТ Игри Среда, 01 Јули 2015
196 Работилница за Јавни набавки Среда, 01 Јули 2015
197 Работилница за теми од областа на Законот за работни односи Четврток, 25 Јуни 2015
198 Интернационална конференција во Берлин Понеделник, 15 Јуни 2015
199 EXIN Agile SCRUM Master обука и сертификација Понеделник, 01 Јуни 2015
200 "SEE IT" во Сараево Среда, 06 Мај 2015
201 Избрано ново раководство на Комората МАСИТ Понеделник, 30 Март 2015
202 Одржан состанок со министерот г-дин Иво Ивановски и заменик - министерската г-ѓа Марта Томовска Понеделник, 16 Март 2015
203 Состанок на Министерот Иво Ивановски со членовите на МАСИТ Понеделник, 16 Март 2015
204 Деветто Годишно Изборно Собрание на МАСИТ Четврток, 12 Март 2015
205 Работилница за Закон за задолжница Понеделник, 22 Декември 2014
206 МАСИТ Новогодишна забава Петок, 05 Декември 2014
207 Обука за "Trade Fair Participation" Вторник, 04 Ноември 2014
208 Одржана конференција СЕЕИТА и МАСИТ Отворени Денови Вторник, 04 Ноември 2014
209 СЕЕИТА и МАСИТ Отворени Денови Вторник, 09 Септември 2014
210 Одржана работилница на тема Понеделник, 04 Август 2014
211 КАКО ДА ИЗДАДЕТЕ ФАКТУРА СО ОСЛОБОДУВАЊЕ ОД ДДВ ЗА ПРОМЕТОТ НА ДОБРА И УСЛУГИ НАМЕНЕТИ ЗА РЕАЛИЗАЦИЈА НА ПРОЕКТИ Петок, 25 Јули 2014
212 EITO ICT Market Report 2014/2015 Понеделник, 07 Јули 2014
213 Се одржаа „МАСИТ ИКТ Наградите“ Понеделник, 30 Јуни 2014
214 Одржување на 6-та по ред "Balkan Broadband" конференција и изложба Четврток, 19 Јуни 2014
215 Одржување на „МАСИТ ИКТ Награди“ Среда, 11 Јуни 2014
216 Работилница на тема: Импликации од примена на Законот за финансиска дисциплина Четврток, 15 Мај 2014
217 МАСИТ ИКТ Награди Вторник, 06 Мај 2014
218 Работилница на тема "Cloud computing" Вторник, 29 Април 2014
219 Обука за "Marketing IT Outsourcing Services" Среда, 16 Април 2014
220 Одржано ОСМО ГОДИШНО СОБРАНИЕ на МАСИТ Вторник, 08 Април 2014
221 Е - регистрација на фирма Вторник, 18 Март 2014
222 Аплицирајте на „Балканскиот инвестициски форум“ Четврток, 06 Март 2014
223 ОСМО ГОДИШНО СОБРАНИЕ НА МАСИТ Среда, 05 Март 2014
224 Обука за електронско поднесување на годишни сметки Петок, 28 Февруари 2014
225 Средба со Албанска делегација Вторник, 11 Февруари 2014
226 Нова локација на МАСИТ и нов телефонски број Четврток, 23 Јануари 2014
227 МАСИТ Новогодишна забава Четврток, 19 Декември 2013
228 Одржана Конференцијата за Е-Влада и СЕЕИТА Отворени Денови Вторник, 29 Октомври 2013
229 МАСИТ на МТВ1 и АЛФА ТВ Вторник, 22 Октомври 2013
230 Одржана средба во Владата на РМ Вторник, 22 Октомври 2013
231 Известување за медиуми Вторник, 22 Октомври 2013
232 E-Government & SEEITA Open Days Conference Понеделник, 19 Август 2013
233 Потпишан Меморандум за соработка меѓу МАСИТ и ГОА Среда, 22 Мај 2013
234 Одржан настанот “Girls in ICT 2013“ Понеделник, 13 Мај 2013
235 Работилница “Creative Enterprise Workshop” Понеделник, 13 Мај 2013
236 Избрано ново раководство на МАСИТ Петок, 29 Март 2013
237 Седмо Годишно Собрание на МАСИТ Понеделник, 18 Март 2013
238 Дали си спремен да бидеш Microsoft шампион? Среда, 23 Јануари 2013
239 Одржана конференција Ден на иновации 12.12.2012 Понеделник, 17 Декември 2012
240 Ден на иновации, 12.12.2012 Понеделник, 10 Декември 2012
241 Промоција на потенцијалите на македонската ИКТ индустрија Вторник, 20 Ноември 2012
242 Македонско – словенечки Бизнис форум со ИТ Компании Вторник, 30 Октомври 2012
243 Учество на македонски ИКТ компании на Самит на Гартнер Вторник, 18 Септември 2012
244 Доделени стипендии од областа на ИКТ на ученички од Скопје Понеделник, 17 Септември 2012
245 Македонскиот ИТ маркет опаѓа втора година по ред, во 2011 Среда, 20 Јуни 2012
246 Јавна расправа за јавни набавки на ИКТ и Отворено владино партнерство Понеделник, 18 Јуни 2012
247 Интервју на Игор Бимбилоски за форумот "Кајгана" Среда, 06 Јуни 2012
248 Дигитална писменост во Македонија Среда, 06 Јуни 2012
249 Girls in ICT 2012 Среда, 06 Јуни 2012
250 Македонија да се етаблира како ИКТ бренд Среда, 06 Јуни 2012
251 Светски ден на телекомуникациите и информатичкото општество Среда, 06 Јуни 2012
252 Информативен настан и тренинг за Open source Среда, 06 Јуни 2012
253 Меморандум за соработка со Државната комисија за спречување на корупција Недела, 04 Март 2012
254 Четвртата фаза од регулаторната гилотина на МИОА Недела, 04 Март 2012
255 Договор за партнерство со Certiport Четврток, 15 Декември 2011

ПАТРОН ЧЛЕН

logo_1

 

Поддржувачи

neotel

 

Контакт информации

Стопанска комора за информатички
и комуникациски технологии
ул. „Коста Веселинов“ бр. 6, влез 1, спрат 1
1000 Скопје
тел. 389 75 280 507; 389 78 296 487
е-маил: contact@masit.org.mk

Поврзување

color-facebook-48  color-linkedin-48  color-instagram-48  color-youtube-48  color-twitter-48

Актуелни настани

kon_masit_19